Kadıköy Yaşam Huzurevi yönetimi, peryodik olarak yaptıkları etkinliklere bir müzik ziyafetiyle huzurevi sakinlerine güzel bir gün yaşattı.

“Amacımız yaşlılarımızı hayata bağlamak”

Kadıköy Yaşam Huzurevi yönetimi, peryodik olarak yaptıkları etkinliklere bir müzik ziyafetiyle huzurevi sakinlerine güzel bir gün yaşattı. Huzurevi sakinlerinin bu etkinlikten duyduğu mutluluk gözlerden kaçmadı.

Organizasyonunu üstlenen Hakan Ünlüer ve ekibi, seslendirdikleri Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerini birlikte söyleyen huzurevi sakinleri gönüllerince eğlendiler.

Kadıköy Yaşam Huzurevi’nde gerçekleşen programın organizasyonunu üstlenen Hakan Ünlüer, “Bir toplum ancak ona emek sarf eden yaşlılarına gösterdiği saygı mukabilinde yücelir ve yükselir” diyerek özetle şunları söyledi: “ Annem yaklaşık iki senedir burada kalıyor. Sanatçı bir kimliğimim olduğu için burada da böyle bir etkinlik düzenlemeyi düşündük. Yaşam Huzurevi’nin yetkilileriyle de paylaşarak güzel bir organize olacağına karar verdik. Arkadaşlarımın destekleri ile güzel bir müzik ziyafeti vermek için bir araya geldik. Bu bir ilk. Kararımız bundan sonra bu etkinliği geleneksel hale getirmek. En azından her yaz sonu bu etkinliği tekrar edip buradaki insanların o yüzündeki gülümsemeyi görmek. Bugün buradayız ama yarın nerede olacağımızı bizde bilmiyoruz. Aslında onlarla beraber sohbet ederken kendi aralarında şarkı söylediklerini, eğlendiklerini bu bahçede görüyorduk. Yine aynısı olacak. Biz onlara eşlik edeceğiz. Umarım onları mutlu edecek bir etkinlik olacak” dedi.

Kadıköy Yaşam Huzurevi Sorumlu Müdürü emekli hemşire Nurten Zengin; 6 yıldır Ferhatpaşa Kadıköy Yaşam Huzurevi’nde hizmet verdiklerini söyleyerek işletme hakkında şu bilgileri verdi:”Bu işi severek yapıyoruz. Severek Yapmazsanız bunalırsınız.  Amacımız hizmetimizi, topluma bir sosyal hizmet olarak görüp, bakım sunduğumuz yaşlılarımızı yaşama bağlamak, aile sıcaklığını aratmayacak, saygı ve sevgi dolu sıcak ilişkiler yumağı içinde sağlık ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yaklaşık yüzü aşkın bir dolululuk kapasitemiz var. Altmış uzman personelimizle hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Yaşlılarımızı sevindirmek ve eğlendirmek için her ay bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Zengin;
“Doğum Günü Partileri: Ay içinde doğan sakinlerin doğum günü kutlaması, ailemizden sayılan yakınlar ve sivil diğer güçlerin katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Bu faaliyet sakinlerimizi en çok ilgilendiren, katılımın en coşkulu olduğu etkinliklerin başında gelmektedir. . Bahar-yaz piknikleri, Sinema, Tiyatro, konser, yemek davetleri, çarşı vb. geziler gibi etkinliklerimiz de yaşlılarımızı mutlu kılmak adına periyodik olarak gerçekleştirilmektedir.  :Bu faaliyetlerimiz gönüllü katkı ve katılıma açık tutulmaktadır. Günlük yaşam ve ayrıcalıklı etkinliklerin tümü Sosyal Hizmet Uzmanımız sorumluluğunda geliştirilmekte ve gerçekleştirilmektedir” dedi.

Kadıköy Yaşam Huzurevi: Ferhatpaşa Mahallesi, Gazipaşa Cd. No:116 Ataşehir/İstanbul adresinde hizmet vermektedir.